Трамп підтримує Meta у суперечці про податок на цифрові послуги в Канаді

by Денис Нагорный
6 просмотры 6 minutes read
Трамп поддерживает Meta в споре о налоге на цифровые услуги в Канаде

Схоже, Марк Цукерберг нарешті побачив певну віддачу від своєї підтримки президента США Дональда Трампа, хоча й не зовсім таку, на яку він розраховував.

Сьогодні президент Трамп оголосив, що США припинять усі торговельні переговори з Канадою у відповідь на спроби канадського уряду запровадити несправедливі податки на американські технологічні платформи, включно з Meta.

Насправді, насамперед ідеться саме про Meta, хоча «податки» у цьому разі насправді не є чимось новим.

Ще 2023 року канадські посадовці представили « Закон про онлайн-новини », який нібито має усунути дисбаланс у місцевій новинній екосистемі, змусивши великі онлайн-платформи, такі як Meta та Google, платити канадським видавцям за новинний контент, що поширюється на їхніх платформах. Але і Meta, і Google виступили проти законопроєкту, заявивши, що запропоновані правила неточно відображають стан сучасної новинної екосистеми, однак канадський уряд усе одно просунувся вперед, що зрештою призвело до того, що Meta заблокувала всі канадські новинні агенції у своїх застосунках.

Заборона лишається чинною, а це означає, що наразі Meta не сплачує жодних витрат, нав’язаних законопроєктом.

Щоб розв’язати цю проблему, минулого року канадські посадовці запровадили альтернативний « Податок на цифрові послуги », який передбачає, що цифрові послуги, що працюють у регіоні й приносить понад 20 мільйонів доларів на рік, оподатковуватимуться за ставкою 3 % від їхніх місцевих доходів (понад поріг у 20 мільйонів доларів). Це означає, що Meta, навіть якщо вона не використовує контент місцевих видавців новин, усе одно має платити за роботу в регіоні.

Перші виплати мають бути здійснені наступного тижня.

Тепер це, очевидно, дійшло до відома Трампа, який відреагував зустрічними санкціями на те, що він вважає санкціями, несправедливо спрямованими проти американських технологічних платформ.

За словами Трампа (через Truth Social):

« Нам тільки-но повідомили, що Канада, з якою дуже складно ТОРГУВАТИ, включно з тим фактом, що вони стягували з наших фермерів до 400 % мит на молочні продукти впродовж багатьох років, щойно оголосила про запровадження податку на цифрові послуги для наших американських технологічних компаній, що є прямою й обурливою атакою на нашу країну. Вони, очевидно, копіюють Європейський Союз, який зробив те саме й наразі також обговорює це з нами. На підставі цього обурливого податку ми цим припиняємо ВСІ обговорення щодо торгівлі з Канадою, що набуває чинності негайно ».

Трамп далі зазначив, що Білий дім упродовж семи днів повідомить Канаді розмір мита, яке їй доведеться сплатити, «щоб вести бізнес зі Сполученими Штатами».

Це є ще одним доповненням до тарифів і штрафів, які Трамп уже запровадив щодо торгівлі з Канадою, і тому малоймовірно, що це суттєво вплине на дії канадського уряду на цьому фронті.

Проте дивує, що Трамп лише тепер усвідомив існування цього законопроєкту, зважаючи на те, що Meta заблокувала новини у своїх застосунках у Канаді майже два роки тому, а податок на цифрові послуги був оголошений торік.

Але навіть у цьому разі саме з цієї причини Цук і компанія намагалися зблизитися з другою адміністрацією Трампа, аби закликати Білий дім виступити проти подібних штрафів, а також проти правил у Європі, які, на їхню думку, несправедливо обмежують їхній бізнес.

Справді, за останні кілька років регуляторні органи ЄС штрафували Meta в середньому на суму близько 1 млрд доларів на рік через порушення все більш ускладненого Закону про цифрові послуги.

Цукерберг неодноразово критикував ці санкції, зазначивши в інтерв’ю на початку цього року, що:

« За останній час ЄС оштрафував технологічні компанії на суму понад 30 мільярдів доларів, я думаю, це було десь 10 чи 20 років тому, тож якщо подумати, то це насправді зводиться до такої політики в масштабах ЄС щодо того, як вони хочуть мати справу з американськими технологіями. Це майже як тариф, і я вважаю, що уряд США загалом вирішує, як вони з цим упораються ».

Цукерберг стверджує, що американська технологічна індустрія є «яскравою плямою в американській економіці», і тому для уряду США стратегічно вигідно захищати її.

Саме тут він сподівається, що його відданість Трампу принесе користь Меті, зокрема у протидії правилам ЄС. І хоча Канада в цьому сенсі має менше значення, факт, що Трамп займає певну позицію, явно буде музикою для вух виконавчої команди Мети.

Але чи буде Трамп так само готовий протистояти санкціям ЄС?

Адміністрація Трампа дала зрозуміти, що займе певну позицію. Наприклад, раніше цього року голова Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC) публічно розкритикував Закон про цифрові послуги (DSA) Європейського Союзу, який, за його словами, «несумісний з американською традицією свободи слова». Віце-президент Дж. Д. Венс також розкритикував правила ЄС, тоді як сам Трамп також пригрозив європейському імпорту митами як покарання за технологічні правила, що завдають шкоди американським компаніям.

Хоча Трамп поки що утримався від конкретних дій проти європейських регуляторів.

У цьому сенсі Канада — м’якша ціль, і Трамп уже «б’є» її іншими тарифами та штрафами. Тож це не зовсім те, чого хоче Meta, але якщо це зрештою врятує компанію від додаткових штрафів і великих санкцій, це все одно може бути варте того піар-удару, який отримав Цукерберг, перебудовуючи підхід Meta відповідно до бажань Трампа.

Однак Мета насправді хоче, щоб Білий дім виступив проти правил ЄС.

А оскільки європейські посадовці мають намір накласти на компанію ще більше штрафів, побачимо, чи отримає Meta всі переваги від своєї нової політичної лояльності.

Related Posts

Leave a Comment